Microsoft sonunda Xbox Bulut Oyun oyunlarına klavye ve fare desteği getiriyor

Şirketin bunu ilk olarak Mart 2022’de yapmayı planladığını duyduk ve haziran ayına kadar geleceği öne sürüldü ancak bu gerçekleşmedi. Microsoft ancak şimdi Alpha Skip-Ahead ringindeki test uzmanlarının web tarayıcılarındaki (Edge ve Chrome) ve Xbox PC uygulamasındaki KBM işlevlerini kontrol etmesine izin vermeye başlıyor. Bu özelliğin yakında daha geniş çapta kullanıma sunulması bekleniyor.

KBM desteğini denemek için Game Pass Ultimate abonesi olmanız gerekiyor (Xbox Cloud Gaming aracılığıyla oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite’ta kontrol etmek istemediğiniz sürece). Ayrıca PC Gaming Preview programına kaydolmanız gerekecek. KBM desteğini bir web tarayıcısında test ediyorsanız, bir adım daha var; tarayıcınızda Önizleme özelliklerini açmanız gerekecek. Bunu yapmak için xbox.com/play adresinde profil resminize tıklayın, Ayarlar’ı seçin ve ardından “Önizleme özellikleri”ni açın.

Microsoft sonunda Xbox Bulut Oyun oyunlarına klavye ve fare desteği getiriyor

KBM desteği kazanan ilk Xbox Bulut Oyun oyunları ise şunlar: Fortnite (yalnızca tarayıcılar), Ark Survival Evolved, Sea of Thieves, Grounded, Halo Infinite, Atomic Heart, Sniper Elite 5, Deep Rock Galactic, High on Life, Zombie Army 4 Dead War , Gears Tactics, Pentiment, Doom 64 ve Age of Empires 2.

Bu, özellikle birinci şahıs nişancı oyunlarını KBM kurulumuyla oynamak isteyenler için, ancak mevcut oyunları yerel olarak çalıştıracak yeterli güce sahip bir PC’ye sahip olmayanlar için hoş bir güncelleme. Erişilebilirlik açısından da ileriye doğru atılmış iyi bir adım. Xbox’ın bulut oyun teknolojisi oldukça sağlam, ancak nanosaniyeler içinde ayrıntılı yapılar inşa edebilen Fortnite oyuncularına ayak uydurabileceğini umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x